• Kiedy życiu mówię tak, żyć się chce

 • Ambiwalencja, ambiwalencja

 • Stara bieda, bez tej biedy żyć się nie da

 • Zacznij od siebie

 • Gdy jest Ci źle, uśmiechnij się...na zdrowie...

 • Pełno we mnie zajętości, od rozumu, aż po kości...

 • Czy asertywnych też tam znajdziecie ?

 • Perfekcja, z dzieciństwa lekcja...

 • Podziękowania

  Wszystkim, którzy zachęcali mnnie do powrotu do grania oraz brali udział w przygotowaniu płyty bardzo serdecznie dziękuję.

 • Piosenki

  Cieszyłbym się bardzo, gdyby te piosenki mogły urozmaicić spotkania kardiologiczne, także te kardiologów z pacjentami.

 • Medycyna i Muzyka

  Muzyka zamknięta w sercach moich pacjentów po latach wydobyła się z mojego serca.

 • Muzyka i Medycyna

  Lekarze ogrom czasu spędzają w pracy. Czemu nie podzielić się tym, czym żyjemy...

Serce w usterce

W przygotowaniu, nagraniu, opracowaniu i wydaniu płyty brali udział:

SŁOWA I MUZYKA: JACEK GESSEK
WOKAL I GITARY: JACEK GESSEK
ARANZACJE: Q-REK
PRZYGOTOWANIE WOKALNE ORAZ CHÓRKI: ANITA DĄBROWSKA
REJESTRACJA / MIKS / MASTERING: PRZESTRZEŃ KREACJI NIEMOŻLIWYCH
PRODUKCJA: Q- REX
ART WORK: KAROLINA MICHALAK
Wydawca: Q-REK MUSIC (C) 2014

Piosenki adresuję do szeroko pojętego środowiska kardiologicznego: lekarzy, pielęgniarek, wszystkich, którzy zajmują się chorymi oraz do najważniejszych dla nas, do samych pacjentów w nadziei na lepsze wzajemne relacje i chwilę refleksji z lekkim przymrużeniem oka. Cieszyłbym się bardzo, gdyby te piosenki mogły urozmaicić spotkania kardiologiczne, także te kardiologów z pacjentami. Tak naprawdę to przecież wszyscy razem tworzymy jedną wielką „KardioGrupę”.

Mp3 (8 utworów):

 

Płytę można zamówić poprzez formularz kontaktowy.

Podziękowania
 

Szczególne podziękowania dla Mateusza Kurka, który w swoim studio niezwykle cierpliwie pochylał się nad nieudolnymi dźwiękami wypływającymi z mojego  „gitaroskopu” (to umowne połączenie gitary i stetoskopu) i przekształcał je w prawdziwe zapisy muzyczne. Uczyć staruszka śpiewania to niezły wyczyn, któremu wiele czasu poświęciła Anita Dąbrowska, nadając kierunek mojemu wokalnemu, jakże niewczesnemu raczkowaniu. Obojgu Wam zawdzięczam, że ten dziwny debiut muzyczny był w ogóle możliwy. Bardzo, bardzo dziękuję.

Karolinie Michalak wielkie dzięki za młodzieńczy entuzjazm wyrażony w impresjach okładkowych.

Tym, którym udało się mnie przekonać, bym w końcu po wielu latach kupił nową gitarę i wrócił do grania, a także muzykującym Kolegom lekarzom, którzy zapraszali mnie do udziału w organizowanych przez nich sesjach muzycznych, Koleżankom i Kolegom, Personelowi medycznemu, z którym pracuję oraz wielu Pacjentom, wreszcie moim Najbliższym - Wszystkim Wam bardzo serdecznie dziękuję za tak ważne dla mnie wsparcie.


Wojciech Eichelberger o płycie

Najważniejsze, niezwykle i ujmujące w działaniach muzycznych dra Jacka Gesska jest to, że na nutę pogodną i śmiechniętą śpiewa i gra swoim kardiologicznym pacjentom. Pomijając wartościową dydaktyką, terapeutyczne i po części nawet ilozoficzne oddziaływanie tekstów - przekazem najważniejszym dla chorych i cierpiących jest to, że Doktorowi chce się dla nich śpiewać.

Że w swoim zapracowanym życiu znajduje czas i energię, by tworzyć dla nich muzykę i pisać teksty, a w dodatku czynić to z profesjonalną troską o formę, brzmienie, aranżację i jakość nagrań. To dla ludzi o choiych sercach wielki, leczący dar noski i miłości.

Wielkie wyrazy uznania za ten kreatywny i emocjonalnie inteligentny sposób wprowadzania psychologii do praktyki medycznej.

Wojciech Eichelberger

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.