• Kiedy życiu mówię tak, żyć się chce

 • Ambiwalencja, ambiwalencja

 • Stara bieda, bez tej biedy żyć się nie da

 • Zacznij od siebie

 • Gdy jest Ci źle, uśmiechnij się...na zdrowie...

 • Pełno we mnie zajętości, od rozumu, aż po kości...

 • Czy asertywnych też tam znajdziecie ?

 • Perfekcja, z dzieciństwa lekcja...

 • Podziękowania

  Wszystkim, którzy zachęcali mnnie do powrotu do grania oraz brali udział w przygotowaniu płyty bardzo serdecznie dziękuję.

 • Piosenki

  Cieszyłbym się bardzo, gdyby te piosenki mogły urozmaicić spotkania kardiologiczne, także te kardiologów z pacjentami.

 • Medycyna i Muzyka

  Muzyka zamknięta w sercach moich pacjentów po latach wydobyła się z mojego serca.

 • Muzyka i Medycyna

  Lekarze ogrom czasu spędzają w pracy. Czemu nie podzielić się tym, czym żyjemy...

Życie

„Życie”  to już trzecia moja płyta. Sekwencja złożona z tytułów dwunastu piosenek opowiada pewną historię, która brzmi tak:

„Życie” to tajemnica, którą czuję „Gdy dorosnę”. Gdy  „Jestem” i dociera do mnie „Kochaj”. Gdy moje „Serce wie”, choć nie jest mi obca „Ambiwalencja”. Gdy mówię Sobie „Zacznij od Siebie” i udaje mi się żyć „W sam raz” mimo, że nie raz szwankuje moja „Silna wola”, ciągle siedzi we mnie „Stara bieda” i często towarzyszy mi „Niepewny blues”. A jednak smakuje mi moje życie. Jeśli Tobie też, „Zostań tu” i posłuchaj….

Nie byłoby tej płyty, gdyby nie Anita i Mateusz Kurek. Każda zaniesiona do Ich studio piosenka, którą napisałem zyskiwała dojrzały kształt wokalny (Anita) i piękne aranżacje (Mateusz). Jak to dobrze, że Was spotkałem, muzyka rzeczywiście nas niesamowicie połączyła. Niech tak trwa. Wielkie dzięki !

Zaproszeni znamienici Goście nadali całości niepowtarzalnych walorów muzycznych, a byli to: Jacek Bryndal (wokal, gitara basowa), Wojciech Konikiewicz (instrumenty klawiszowe), Anita Kurek (wokal), Mateusz Kurek (gitara elektryczna, gitara basowa, instrumenty klawiszowe), Jacek Rodziewicz (saksofon barytonowy), Dariusz Rokiciński (perkusjonalia), Jarosław Szymeczko (tuba), Krzysztof Sypek (kontrabas), Jose Torres (perkusjonalia), Sławomir Wierzcholski (harmonijka). Wszystkim Muzykom dziękuję z serca za ten zaszczyt dla mnie i radość.

Karolinie Prestigiacomo dziękuję za artystyczne tworzenie okładki. Teksty uważnym okiem przejrzał Jan Wachowiak, za co serdecznie dziękuję.

Gminie miasta Toruń oraz Panu Prezydentowi Michałowi Zaleskiemu, a także „Charakterom”, czasopismu psychologicznemu, za objęcie patronatem składam serdeczne podziękowania.

Wszystkim moim Bliskim, Przyjaciołom, Sympatykom za nieustanne wsparcie, podpowiedzi, zachęty i entuzjazm pozostaję zawsze wdzięczny.

 

Utwory z płyty "Życie"

MP3 (demo 12 utworów):

 

Płytę można zamówić poprzez formularz kontaktowy.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.